Zakładanie ogrodów

Zakładanie ogrodów

A gdyby tak po pracy usiąść w ogrodzie w wygodnym fotelu, z dobrą książką w ręku, napić się kawy w towarzystwie odgłosów natury i nacieszyć oko zachwycającymi roślinami? Powierz nam projekt swojego ogrodu i ciesz się przestrzenią dostosowaną do Twoich potrzeb!

Zakładanie ogrodów to nasza specjalność!

Wyobraź sobie, że wracasz ze swojego ogrodu z bukietem świeżo ściętych kwiatów. Ozdobią one Twoje mieszkanie, ułożone w pięknej aranżacji w wazonie. Wieczorem spotykasz się ze znajomymi – Twój ogród będzie idealnym miejscem do zorganizowania przyjęcia. Kwiecista i pachnąca przestrzeń ogrodu to świetne miejsce wypoczynku zarówno dla Ciebie, jak i Twoich pociech. Nie ulega wątpliwości, że zadbany ogród daje nam nieskończenie wiele możliwości: odpoczynek, zabawa, czas wolny, spotkania z przyjaciółmi przy grillu.

Projektowanie ogrodów spełniających oczekiwania wszystkich członków rodziny, a do tego łatwego w utrzymaniu, to nie lada wyzwanie. Piękne ogrody to efekt intensywnej pracy i lat praktyki. Nasi projektanci ogrodów latami zdobywają wiedzę i doświadczenie by sprostać Waszym oczekiwaniom. Stworzone przez nas projekty ogrodów oraz ich realizacje spełniają swoje zadania latami i nie przestają zachwycać. Dostosowanie do architektury krajobrazu, dobór odpowiednich roślin oraz dodatkowe elementy ozdobne nadadzą Twojemu ogrodowi niepowtarzalnego charakteru, a także sprawią, że teren wokół Twojego domu będzie robił wrażenie bez względu na porę roku.

Z myślą o naszych klientach oferujemy kompleksowy zestaw usług w zakresie projektowania, zakładania i pielęgnacji ogrodów oraz terenów zielonych. Projektując i zakładając Twój ogród zwracamy szczególną uwagę na to, by był funkcjonalny i estetyczny. Stworzyliśmy już setki projektów ogrodów, jednak każdy kolejny projekt ogrodu i jego wykonanie ma indywidualny charakter. Zdajemy sobie sprawę, że zakładanie pięknych ogrodów pierwszorzędnie musi skupiać się na dopasowaniu do potrzeb i możliwości właściciela.

Jak przebiega projektowanie ogrodu?

Zakładanie ogrodów to wieloetapowe projekty z wieloma zmiennymi. Musimy brać pod uwagę nasłonecznienie, wilgotność podłoża i rodzaj gleby w poszczególnych fragmentach ogrodu. Ponadto, ważne jest przewidzenie w jaki sposób będzie przebiegać późniejsza pielęgnacja ogrodu i porównać to z możliwościami właściciela. Na dobór odpowiednich gatunków roślin może wpływać również fakt, czy ogród będą odwiedzać dzieci, alergicy, cz też zwierzęta. Projektowanie ogrodów, które są równie piękne, jak i bezpiecznie, to zadanie, które warto powierzyć zaufanemu profesjonaliście.

Projektowanie architektury krajobrazu to sztuka zestawiania ze sobą gatunków i odmian, które stanowią dla siebie odpowiednie sąsiedztwo, cieszą oko latami i nie wymagają nadmiaru pracy. W ramach naszych usług możesz liczyć  na współpracę na najwyższym poziomie. Na początku z przyjemnością spotkamy się z Tobą, by poznać Twoje oczekiwania i pomysły, przyjrzeć się inspiracjom oraz dokonać niezbędnych pomiarów terenu. Pomysłowe projekty to piękne ogrody! Następnie przygotujemy dla Ciebie i prześlemy na Twój adres email wstępny projekt ogrodu z uwzględnieniem rozmieszczenia roślinności i elementów małej architektury. Po konsultacji i ustaleniu ostatecznej wersji koncepcji i sporządzeniu wstępnej kalkulacji wykonania ogrodu, przystąpimy do przygotowania projektu głównego. Taki projekt zawiera plan techniczny nawierzchni oraz wykaz zastosowanych materiałów, projekt nasadzeń z zestawieniem ilościowym, plan systemu nawadniającego, rozmieszenie punktów oświetleniowych, opis projektu oraz kosztorys. Po zatwierdzeniu projektu głównego możemy przejść do realizacji!

Zakładanie ogrodów także dzielimy na poszczególne etapy: gdy projektowanie jest zakończone, przystępujemy do oczyszczenia terenu z chwastów, niwelacji i kształtowania terenu za pomocą koparko-ładowarki lub ręcznie – w zależności od powierzchni terenu. Po wykonaniu nawierzchni (ścieżki, parkingi oraz place) i ułożeniu obrzeży, skupiamy się na ułożeniu wszystkich niezbędnych instalacji podziemnych, takich jak system nawadniania czy oświetlenia. Kolejnym krokiem zakładania ogrodów jest poprawa struktury gleby poprzez nawiezienie ziemi i prace glebogryzarką. Po takim przygotowaniu możemy przystąpić do najdłużej wyczekiwanego etapu – sadzenia! Aby utrudnić wzrost chwastów i ograniczyć straty wody, obsadzone ogrody ściółkujemy żwirem i korą – w zależności od projektu. Końcowym etapem jest zakładanie trawników w wyznaczonych strefach projektu.

Projektowanie ogrodów i ich zakładanie to nasza pasja!

Tworzone przez nas projekty i ogrody możesz zobaczyć w naszym portfolio. W ramach naszych usług zajmujemy się zakładaniem przydomowych ogrodów jak i dużych powierzchni zielonych, takich jak parki, skwery czy pasy zieleni. dużych miastach. Do naszych usług zaliczyć można także pielęgnację i troskę o istniejące już ogrody i tereny zielone. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami lub chciałbyś zapytać o więcej szczegółów, napisz pod adres email: biuro@greenql.pl lub zadzwoń pod nr. 61 8528 524. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

 

Projektowanie
i zakładanie ogrodów

Pielęgnacja
terenów zieleni

Budowa parków
i zieleńców

SADZENIE DRZEW

Realizacja zieleni
wokół inwestycji

Systemy nawadniania
i oczka wodne

Chirurgia
i wycinka drzew

Nawierzchnie i mała architektura

PARTNERZY

ONI JUŻ NAM ZAUFALI

POSADZONYCH DRZEW

POSADZONYCH KRZEWÓW I BYLIN

HEKTARÓW ZAŁOŻONYCH TRAWNIKÓW

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

Projektowanie ogrodów Poznań

Projektowanie ogrodów Poznań

Zakładanie ogrodów to prawdziwa sztuka połączona z dogłębną wiedzą na temat zachowań i potrzeb roślin. Projektanci ogrodów świadczący różnego rodzaju usługi ogrodnicze obejmujące obszar ogrodu jak i terenów zieleni doskonale znają się na swoim fachu. Wiedzą na jakiego...

Aranżacja ogrodów Poznań

Aranżacja ogrodów Poznań

Urządzanie ogrodów to wspaniała praca - pozwala na stworzenie oazy wypoczynku w przydomowych warunkach. Zieleń cieszy oczy, wycisza i uspokaja - popołudnie spędzone w pięknym i zadbanym ogrodzie to atrakcja dla każdego członka rodziny. Przemyślane projekty ogrodów...

Zakładanie ogrodów Poznań

Zakładanie ogrodów Poznań

Zakładanie ogrodów Poznań, projektowanie ogrodów oraz inne usługi ogrodnicze - z przyjemnością służymy wsparciem w stworzeniu najlepszych rozwiązań dla Twojej przydomowej oazy zieleni! Nasi projektanci ogrodów to profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem -...

DANE FIRMY:

Greenql sp. z o.o.
ul. Norwida 15/32 60-867 Poznań

KRS: 0000366607
NIP: 781 18 56 715
REGON: 301559680

nr konta: ING Bank Śląski
84 1050 1520 1000 0090 7639 8149

SIEDZIBA FIRMY:

ul. Żeromskiego 39
60-544 Poznań

INFORMACJE DODATKOWE

Rodo

TELEFONY I ADRESY E-MAIL:

tel./fax 61 8528 524
biuro@greenql.pl

Iza 501 454 258
iza@greenql.pl

Alicja 602 716 499
alicja@greenql.pl